Obecne działania

Fundacja stale prowadzi działalność statutową. Ponadto prowadzimy dedykowane, specjalne akcje pomocowe:


Wewnętrzne prace rozwojowe

Aktualnie prowadzimy prace rozwojowe nad wewnętrznymi projektami Fundacji.
Niebawem przedstawimy szczegóły naszych projektów!

Zakończone działania

Poniżej informujemy o wszystkich naszych zakończonych akcjach i działaniach:


Diagnostyka i leczenie Zuzanna Kamińska (D/0001/2021 - zakończone)

Zuzia urodziła się 02.11.2017 roku. Po wykonaniu echo serca okazało sie ze ma dziurki w serduszku, VSD i PFO. Trafiła do szpitala w wieku 3 tygodni w ciężkim stanie z powodu niewydolności serduszka. Nie miała siły samodzielnie jeść, dlatego lekarze zdecydowali o karmieniu sondą. W grudniu 2017 r. Zuzi przetaczano krew. Po osiągnięciu wymaganej wagi w dniu 18.01.2018 r. została wykonana operacja zamknięcia ubytku w serduszku. Pozostała do obserwacji rzadka anomalia przetoki wieńcowej oraz błądzącej tętnicy (ARSA).

W październiku 2020 roku Zuzia przeszła operację ARSA, niestety bez osiągnięcia zamierzonego efektu. Zuzia w dalszym ciągu krztusi się przy jedzeniu i piciu, przez co odmawia jedzenia. Jej głównym pożywieniem jest mleko RESOURCE JUNIOR, którego puszka 400 gramów wystarcza zaledwie na 2-3 dni.

  Zuzia aktualnie ma zdiagnozowane (lub jest w trakcie diagnozy) następujących schorzeń:
 • podejrzenie wady genetycznej (w opracowaniu badanie genetyczne),
 • wady krtani (w tym ultra rzadka wada rozszczepu 1. stopnia),
 • zła gospodarka wapniowo-fosforanowa,
 • dysmorfia twarzy, za krótkie kciuki i szyja, mała żuchwa, wąskie ramiona (czekamy na diagnostykę w Otwocku),
 • zaburzenia snu i oddychania ze stridorem,
 • bezdechy w dzień i nocy (nieznana przyczyna),
 • tłuszczaki na stopach,
 • obserwacja nadcisnienia tetniczego,
 • zaparcia,
 • zez i nadwzroczność,
 • zaburzenia integracji sensorycznej i neurologopedycznejm,
 • wybudzanie w nocy z histerią, nie daje się dotknąć, rzuca, kopie, cała się spina, często tracąc oddech, ze zmęczenia ponownie zasypia (w trakcie diagnostyki),
 • bardzo dużo śpi w nocy oraz w dzień, potliwość głowy (w trakcie diagnostyki),
 • częste ataki bezdechów, z zasinieniem, brakiem kontaktu wzrokowego, sztywnieniem ciała (w trakcie wielotorowej diagnozy).

Teraz Zuzia jest pod opieką wielospecjalistyczną, m.in.: kardiologa, neurologa, okulisty, gastrologa, ortopedy, nefrologa, poradni chorób metabolicznych, dietetyka, logopedy, pedagoga, psychologa, pulmonologa, neurochirurga, logopedy, laryngologa, endokrynologa, stomatolog.

Ponadto uczęszcza na rehabilitację. Co około 3-4 miesiące jest w szpitalu na badaniach kontrolnych i obserwacji. Wymaga pulsyksometru, monitora oddechu i ciśnieniomierza. Obecnie również przechodzi regres rozwoju, wymaga całkowitej opieki. Nie może iść do żłobka ze względu na choroby i wymaga całodobowej opieki. Bardzo duża ilość objawów i schorzeń Zuzi wymaga specjalistycznej diagnostyki, niezliczonej ilości wizyt w szpitalach oraz rehabilitacji, która musi być uzupełniana zajęciami w domu.

Zuzia została podopieczną Fundacji Patrz Sercem we wrześniu 2019 roku na czas nieokreślony. Przez ten czas udało się sfinansować wiele badań, wizyt w szpitalach oraz zaopatrywać w mleko i leki, a także dostarczyć mamie Zuzi sprzęt medyczny potrzebny do opieki. Potrzebuje jednak wsparcia finansowego w dalszym diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji Zuzi.

Pomóż nam wesprzeć Zuzi leczenie, by mogła cieszyć się dzieciństwem, a jej mama choć namiastką spokoju.


Dane do przelewu

Adresat:
Fundacja Patrz Sercem
ul. Wolska 225, 01-258 Warszawa

Indywidualny numer rachunku:

67 1050 0161 6709 0400 0001 2021 (ING Bank Śląski S.A.)

Numer rachunku:
89 1050 1012 1000 0090 3238 5347 (ING Bank Śląski S.A.)
Tytuł przelewu:
Diagnostyka i leczenie Zuzanna Kamińska (D/0001/2021)

Wpłata przez Zrzutka.pl

- niedostępne -

Wsparcie realizacji projektów SOSW (D/04/2020 - zakończone)

W tym trudnym czasie chcemy wesprzeć Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piasecznie (SOSW) w realizacji projektów edukacyjno-rozwojowych dla dzieci i młodzieży.
Opieką ośrodka objęta jest grupa dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat, które to są zagrożone wykluczeniem społecznym z uwagi na lekkie i umiarkowane upośledzenie intelektualne, autyzm oraz inne dysfunkcje.
Naszym celem jest wsparcie ich rozwoju w różnych obszarach: edukacja, komunikacja, uspołecznienie, rozwój talentów i kreatywności. Możemy to zrealizować dzięki zakupowi pomocy dydaktycznych, spełnieniu marzeń dzieci związanych z rozwojem ich talentów, wsparciu w organizacji warsztatów edukacyjno-kreatywnych.
W czasie pandemii, gdy kontakty z rówieśnikami są ograniczone, wychowankom SOSW w Piasecznie jeszcze trudniej jest budować więzi i relacje oraz uczyć się funkcjonowania w społeczeństwie.
Wierzymy, że nasze wsparcie przyczyni się do wzrostu poczucia własnej wartości i akceptacji siebie, odkrycia talentów i rozwoju nowych umiejętności wśród dzieci i młodzieży. Na pewno chcemy wywołać uśmiech na ich twarzach, przynieść wiele radości, zachęcić do pozytywnej zmiany i dać im poczucie wzajemnego wsparcia.


Dane do przelewu

Adresat:
Fundacja Patrz Sercem
ul. Wolska 225, 01-258 Warszawa

Indywidualny numer rachunku:

44 1050 0161 6709 0400 0004 2020 (ING Bank Śląski S.A.)

Numer rachunku:
89 1050 1012 1000 0090 3238 5347 (ING Bank Śląski S.A.)
Tytuł przelewu:
Wsparcie realizacji projektów SOSW (D/04/2020)

Wpłata przez Zrzutka.pl


Koronawirus - pomoc dla służby zdrowia (D/03/2020 - zakończone)

Rozpoczynamy drugą zbiórkę dla wsparcia służby zdrowia w czasie pandemii.
Krótko po pierwszej inicjatywie, zgłosili się do nas prokuratorzy, którzy w ramach Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia zgłosili się do objęcia patronatu nad zbiórką pieniędzy na zakup środków ochrony oraz sprzętu dla szpitali. Brawo!
Zbiórka potrwa do końca przyszłego tygodnia - wtedy chcielibyśmy rozpocząć proces kolejnych zamówień. Cieszy nas zainteresowanie i zaangażowanie kolejnych organizacji w dzieło pomocy. Zbieramy stale oferty i dostępność środków ochrony osobistej.


Dane do przelewu

Adresat:
Fundacja Patrz Sercem
ul. Wolska 225, 01-258 Warszawa

Indywidualny numer rachunku:

93 1050 0161 6709 0400 0003 2020 (ING Bank Śląski S.A.)

Numer rachunku:
89 1050 1012 1000 0090 3238 5347 (ING Bank Śląski S.A.)
Tytuł przelewu:
Koronawirus - pomoc dla służby zdrowia

Wpłata przez Zrzutka.pl

- niedostępne -

Wsparcie służby zdrowia przy COVID-19 (D/02/2020 - zakończone)

Rozpoczynamy zbiórkę na wsparcie służby zdrowia w tym trudnym czasie.
Wszystko zaczęło się od tego, że parę dni temu, otrzymaliśmy sygnał od przyjaciół Fundacji. Za ich pośrednictwem skontaktowała się z nami jedna z warszawskich sędziów:
"Pani Beato, bardzo chcielibyśmy jako Iustitia zrobić coś dobrego dla lekarzy i innych pracowników służby zdrowia w obecnej sytuacji, ale nie bardzo wiemy jak. Zasugerowano nam telefon do Pani.".
Sprawdziliśmy nasze możliwości i w krótkim czasie okazało się, że możemy mieć dostęp do maseczek, środków do dezynfekcji, aparatury wspomagającej oddychanie, a nawet respiratorów i możemy je szybko zamówić dla szpitali w kryzysie.
Zainspirowani inicjatywą warszawskich sędziów oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, oferującego wpłaty i rozpromowanie akcji wśród członków swojego stowarzyszenia, zakładamy zbiórkę publiczną na ten cel.

Jeśli chcielibyście się przyłączyć do zakupu dla służby zdrowia na nadchodzące ciężkie tygodnie - zapraszamy do wpłat.


Dane do przelewu

Adresat:
Fundacja Patrz Sercem
ul. Wolska 225, 01-258 Warszawa

Indywidualny numer rachunku:

45 1050 0161 6709 0400 0002 2020 (ING Bank Śląski S.A.)

Numer rachunku:
89 1050 1012 1000 0090 3238 5347 (ING Bank Śląski S.A.)
Tytuł przelewu:
Wsparcie służby zdrowia przy COVID-19

Wpłata przez Zrzutka.pl

- niedostępne -

Diagnostyka i leczenie Zuzanna Kamińska (D/01/2020 - zakończone)

Chcielibyśmy przedstawić Wam kogoś szczególnego dla nas. Oto Zuzanna Kamińska, nasza malutka podopieczna.
Zuzia jest długo wyczekiwaną dziewczynką, z prawidłowo przebiegającej ciąży. Urodziła się w Wołominie dnia 02.11.2017 z 10 pkt APGAR.
Niestety bardzo dziwnie oddychała - ”skakała” jej klatka piersiowa. Po wykonaniu echo serca okazało się, że ma dziurki w serduszku, VSD i PFO. Po powrocie do domu słabo jadła, bardzo dużo spała, na każde karmienie trzeba było ją długo wybudzać. Trafiła do szpitala w wieku 3 tygodni w ciężkim stanie, z niewydolnością serca, nie miała siły samodzielnie jeść, zdecydowano o karmieniu sondą. W grudniu 2017 roku Zuzi przetaczano krew.
Po osiągnięciu wymaganej wagi, 18.01.2018 została wykonana operacja zamknięcia ubytku w serduszku.
Pozostała do obserwacji rzadka anomalia przetoki wieńcowej oraz błądzącej tętnicy (ARSA). Na chwilę obecną Zuzi stan nie został całkowicie zdiagnozowany. Ma podejrzenie wady genetycznej (nadal diagnozowane), wady krtani, złą gospodarkę wapniowo-fosforanową, dysmorfię twarzy, za krótkie kciuki, zaburzenia snu, częste ataki bezdechów, z zasinieniem, brakiem kontaktu wzrokowego, sztywnieniem ciała, torbiel na nerce, tłuszczaki na stopach, refluks oraz obserwację nadciśnienia tętniczego. Ze względu na liczne dolegliwości Zuzia jest pod opieką wielospecjalistyczną: kardiologa, neurologa, okulisty, gastrologa, ortopedy, nefrologa, poradni chorób metabolicznych, dietetyka, logopedy, pedagoga, psychologa, pulmonologa, neurochirurga, uczęszcza na rehabilitację. Co około 2 miesiące jest w szpitalu na badaniach kontrolnych i obserwacji. Wymaga stale pulsoksymetru, monitora oddechu, ciśnieniomierza pediatrycznego.
Zuzia nie może iść do żłobka ze względu na choroby, wymaga całodobowej opieki. A wychowuje ją obecnie jedynie matka, która, przez niemożność podjęcia pracy przy chorym dziecku, korzysta z zasiłków wychowawczego, rodzinnego, 500+ oraz pomocy opieki społecznej. Pobiera również środki z funduszu alimentacyjnego. Wszystko to nie wystarcza niestety, aby zapewnić córce pilne badania i specjalistów.
Zuzia została podopieczną Fundacji Patrz Sercem we wrześniu 2019 roku na czas nieokreślony. Udało się dostarczyć mamie Zuzi sprzęt medyczny potrzebny do opieki. Potrzebuje jednak wsparcia finansowego w dalszym diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji Zuzi. Koszt tylko najbliższych wydatków do końca 2019 roku szacuje się na ok. 6000 zł. Pomóż nam wesprzeć Zuzi leczenie, by mogła cieszyć się dzieciństwem, a jej mama choć namiastką spokoju.


Dane do przelewu

Adresat:
Fundacja Patrz Sercem
ul. Wolska 225, 01-258 Warszawa

Indywidualny numer rachunku:

94 1050 0161 6709 0400 0001 2020 (ING Bank Śląski S.A.)

Numer rachunku:
89 1050 1012 1000 0090 3238 5347 (ING Bank Śląski S.A.)
Tytuł przelewu:
Diagnostyka i leczenie Zuzanna Kamińska

Wpłata przez Zrzutka.pl